Regeneracja w SPA

Weekend to czas, który każdy z nas chce przeznaczyć na jak najlepszy odpoczynek. Po całym ciężkim tygodniu zadań, pracy, codziennych wyzwań i obowiązków, mamy ochotę po prostu porządnie odpocząć i się zregenerować – w końcu po weekendzie czeka nas kolejna dawka intensywnego czasu pełnego pracy. Zatem – jaką najlepszą formę odpoczynku wybrać, aby jak najlepiej się zregenerować i nabrać sił na kolejny tydzień czy dłuższy okres obowiązków?

Większość z nas w pierwszym odruchu pomyśli o tym, by zwyczajnie usiąść na kanapie przed telewizorem czy laptopem, w papciach i dresie, z lampką wina w dłoni. Oczywiście, taka forma spędzenia wolnego czasu jest całkiem w porządku. Ale co jeżeli widzimy, że coraz trudniej oderwać nam się od obowiązków? Co jeśli nasz wzrok wciąż wędruje w stronę tego stosu dokumentów na biurku, albo do firmowej skrzynki mailowej, a w efekcie po takim weekendzie wcale nie czujemy się jakbyśmy wypoczęli? To może być znak, że warto zmienić otoczenie i gdzieś wyjechać?

Jaka jest najbardziej relaksująca forma wypoczynku? Odpowiedź chyba nasuwa się sama – weekend w SPA! Dlaczego warto spędzić weekend w SPA? Po pierwsze – opuścimy nasz dom, nasze otoczenie na dwa dni, zostawiając tam swoje codzienne smutki i problemy. Odetchniemy innym powietrzem, zobaczymy nową okolicę. To pomoże nam zdystansować się od naszej codzienności i jej spraw, a to zaś sprawi, że łatwiej będzie nam spojrzeć z dystansem i spokojem na wszystko, co czeka nas po weekendzie.

Weekend w SPA to przede wszystkim odpoczynek dla ciała. Na co dzień zazwyczaj nie zwracamy uwagi na to, jak zmęczone i spięte są nasze ciała po całych dniach biegania, załatwiania spraw, jeżdżenia samochodem. Spięte ciało to również spięty umysł i trudno się zrelaksować, jeśli jesteśmy spięci i obolali. Dlatego weekend w SPA może wspaniale pomóc nam się zrelaksować. Masaże, specjalne kąpiele, zabiegi pielęgnacyjne na całe ciało – to wszystko pomoże nam uzyskać pełne odprężenie i poczucie zrelaksowania nie tylko umysłu, ale również całego naszego organizmu. Będzie to miało zbawienny wpływ również na nasze zdrowie, gdyż wiadomo, że spięte ciało to również w efekcie pogorszenie odporności naszego organizmu. Weekend w SPA może też sprawić, że będziemy lepiej radzić sobie w pracy. W końcu zrelaksowany pracownik to również bardziej skoncentrowany i wydajny pracownik – na pewno łatwiej będzie nam wrócić do zawodowych obowiązków, gdy poczujemy się mentalnie i fizycznie odświeżeni i zregenerowani. Dlatego warto raz na jakiś czas zainwestować w weekend w SPA.